Jste zde: MŠ Pohádka » Aktuality

Aktuality

Zajímá vás, co se v Pohádce chystá? Kam vyrazíme, co uvidíme a co se bude dít?

Pozdrav ze Školy čar a kouzel - 5.den

7.6.2024

Tak nám to nějak rychle uteklo a je tady konec! A to jsme se konečně naučili usínat kolem osmé a spát aspoň do 6.45! Poslední rozcvička byla vedena již malou čarodějnicí, která okopírovala své větší kolegyně slovy i gesty. Poslední snídaně s rohlíky, které už zvládneme šikovně namazat a pak jsme si smlsli ještě na kuličkách s mlékem. Pak přišlo na řadu balení a kupodivu se věci většině do kufru vešly a zbyly jen jedny použité ponožky, ke kterým se nikdo nehlásil. Před obědem došlo na předávání vysvědčení a drobný test, co všechno jsme se za tento týden naučili. Po zmalování obličejů, potetování a rozloučení s personálem, kočkou i našim dočasným domovem jsme odešli k autobusu, který nás dovezl zpět do reality. Bohužel ani naše kouzla nám nepomohla přeskočit překážky na silnici, a tak jsme dorazili se zpožděním a hladoví, ale o to víc očekávaní. Výhodou bylo, že si někteří stihli schrupnou a ostatní dokoukali celou pohádku a ještě kousek druhé.

A hodnocení naší školy v přírodě?

po celou dobu parádní počasí

1 vypadnutý zub /což je opravdu málo/

4 klíšťata /což je taky málo, asi jsme měli fakt hustý náramky!/

3 rýmičky /nejspiš alergie na čerstvý vzduch/

6 roztržených klobouků /s tím se počítalo/

několik poztrácených nebo zničených lahviček na pití /a většině majitelům to ani nevadilo/

pár modřin, odřených kolen a boulí /to musí být/

a hlavně žádná nemoc! /uvidíme v pondělí..../

Byla to jedna znejpohodovějších škol v přírodě, se skvělou partou nezmarů stále dobře naladěných a fungujících bez rodičů! Doufáme, že si to i oni užili a budou mít na co vzpomínat! Sedněte s nimi doma nad deníčky a nechte si vše vyprávět. A pokud budete mít zájem, můžeme vám na flash disk stáhnout další foto a videa, kterých máme opravdu dost.

Vaše děti dokázaly, že jsou samostatné a že si poradí, tak toho využijte i doma!

PS: pokud chcete, aby hvězdy na plášti vydržely a nebarvily, zažehlete je přes pečící papír. Pokud máte barvy i na jiném oblečení, bez zažehlení by to mělo jít vyprat :)

Pozdrav ze Školy čar a kouzel - 4.den

6.6.2024

Ráno už nám vše potřebné jde rychleji a některým i bez připomínek, takže je to už na pohodu. U snídaně opět došlo na experimenty, tentokrát to byla šunka, sýr a navrch med. Dnes jsme se dočkali hodiny lektvarů s čarodějkou Elixírou. Hledali jsme rostlinky i přírodniny a podle receptu tvořili lektvary různého druhu. Největší zájem byl i poznávání chutí různých nápojů, kde vítězila na plné čáře coca cola. Po obědě jsme dostali pohledy od rodičů, a tak bylo ještě veseleji. Došlo i na trénování písničky a flétničkový koncert. Odpolední mráček zhatil náš plán udělat rozlučkovou čarodějnickou párty venku, proto jsme se na chvíli museli vmáčknout dovnitř. I tam se dobře trsalo, trénovali jsme plivání lentilek do hrnce, tanec s koštětem i trefování míčků do kelímků. Když se mráček vypršel pokračovali jsme venku, kde jsme spořádali i kupy dobrot, kterými nás zásobili rodiče. Velmi rychle zmizel i výborný meloun, při kterém jsme využili nacvičené plivání tentokrát na jadýrkách. K večeři byly opečené vuřty většinou s kečupem a za zpěvu s kytarou. Umounění a vyřádění čarodějové ani potom nechtěli do hajan, ale teplá sprcha a dočtení pohádkové knížky je zklidnilo na tolik, že do několika minut usnuli. Nevzbudil je ani netopýr, který k nám oknem za tmy zavítal a nevěděl kudy ven.

Pozdrav ze Školy čar a kouzel - 3.den

5.6.2024

Na dnešní den jsme se moc těšili, konečně totiž došlo i na kouzlení a výlet na Trosky! Ráno jsme si osladili vánočkou a hned se vrhli na trénink kouzel. Čarodějka Injekcióna nejdřív naučila malé čaroděje práci s hůlkou a potom došlo na triky i kouzla. Cvičili jsme kouzla potterovská i pohádková, karetní triky, kouzla s provázkem i levitační. Nejtěžším kouzlem však bylo zavázat smyčku a nejčastější otázka: "Kde mám hůlku?" Dopoledne s kouzlením uteklo jako voda, a protože nám u nich vyhládlo, špagety začarované do vrtulí jsme slupli bleskově. Odpočinek někteří opět vůbec nepotřebovali, a tak jsme mohli brzy vyrazit. Cesta na Trosky prověřila naše fyzické schopnosti. Nepomohly nám ani přemísťovací kouzla, takže nám dal kopec pěkně zabrat. Otázka "Kdy už tam budem?" se opakovala velice často. A hádejte, jestli všichni vyrazili na výpravu s plnýma lahvičkama pití, když jsme na to upozorňovali asi 4x? Ale dali jsme to a žíznivé jsme napojili z vlastních zdrojů. Odvážní čarodějové vystoupili na obě věže hradu, zazpívali si na hradním pódiu a při tom pátrali po hradním pokladu. A představte si, našli! To bylo radosti z čokoládových zlaťáků! K tomu jsme přidali sušenky a zmrzlinku za odvahu a pak jsme se divili, z čeho berou čarodějové energii k lítání po hřišti. A i když jsme do sebe večer naládovali ještě borůvkové knedlíky, tak jsme již v osm hodin spinkali. Poslední hláškou večera byla reakce na knedlíky se šlehačkou a čokoládou: "Já mám na talíři umělecké dílo!"

Pozdrav ze Školy čar a kouzel - 2.den

4.6.2024

Tak jsme přežili první noc úplně v klidu a v pohodě spali až do 5.23! Někteří jedinci se přišli slušně zeptat, zda si můžou v tuto ranní hodinu zahrát na Tichou poštu, ale většina vydržela až do 6.30. Po ranní rozcvičce jsme se vrhli na první zápas s namazáním rohlíků a ujasnili si, na kterou stranu se maže máslo a že mazání medu pod šunku a sýr asi není ta správná kombinace. Pak jsme šli s čarodějkou Želatýnou cvičit svaly, práci s koštětem a létání na koštěti v páru. Po výborném obědě někteří skoro deset minut odpočívali, protože se nemohli dočkat výpravy do začarovaného lesa. Před tím jsme ještě nakreslili pozdravy pro rodiče a soví poštou odeslali domů. V plné zbroji čarodějů jsme na cestě lesem asi díky síle našich protiklíšťových náramků nepotkali ani zvířátko, ale to nám vůbec nevadilo. Hlavně že jsme našli cestu z lesa ven a nezůstali jsme tam na noc, jak se někteří báli. Doma jsme si ještě zazpívali, zatrsali a vyběhali se na našem oblíbeném hřišti. K večeři padaly knedlíkové rekordy s rajskou omáčkou, kdy pár čarodějů snědlo i 5 kousků! Při kontrole před sprchováním jsme objevili jen jedno malé klíšťátko a padli vyčerpáním po pohádce již v půl deváté. Několikrát za den jsme slyšeli pár zajímavých hlášek tipu: Maminka mi nedala žádné kraťasy! Já nemám žádné tričko s krátkým rukávem! Někdo mi schoval kartáček a pastu! apod... Také jsme vyřešili záhadu ztracené lahvičky na pití, kterou jsme po celodenním pátrání našli v sáčku na špinavé prádlo! Prostě se nenudíme ani chvíli!

Pozdrav ze Školy čar a kouzel - 1.den

3.6.2024

Po vzoru Harry Pottera jsme letos školu v přírodě pojali netradičně kouzelnicky a k cestě do Školy čar a kouzel jsme využili Ktovský expres. S mírným zpožděním a s dlouhým loučením jsme vyrazili šílenou rychlostí do světa. Čekalo nás 25 zastávek a hodina a třičtvrtě jízdy. Cestou jsme rozezpívali celý vagón, lahvičkou s brčkem, která neměla být ve výbavě, jsme osprchovali několik cestujících a po vytření podlahy jsme už jen 5x absolvovali procházku celým vagónem s procesím k WC. Víc než krásy okolí nás zajímaly obsahy našich baťůžků, takže někteří ujídali skoro celou cestu. Z nádraží už to byl jen skok do našeho dočasného bydliště, kde došlo na rozdělování čarodějů na 3 koleje. Po posilnění těstovinami s omáčkou a krátkém odpočinku jsme se vrhli na barvení plášťů, zdobení hůlek, vymyšlení názvů kolejí, jmen hlavních čarodějek a vytvoření znaků kolejí. Pak se již týmy Pálivých papriček, Zubatých pavouků a Ohnivých hůlek vrhly na průzkum okolí a hlavně na hřiště plné lákavého vyžití. Někteří byli překvapeni, co drobných živočichů se v přírodě nachází, že odložené věci se samy nevracejí na místo a že čarodějnický klobouk nevydrží vše! Po večeři jsme nezničitelné čaroděje nahnali do sprch a přesvědčili, že po pohádce se má zalehnout a spát. Někteří měli ještě chuť na návštěvu na cizím pokoji a jiné nekalosti /"Paní učitelko, nebojte se, mi se tady jenom tajně navštěvujeme..."/, ale to jsme zatrhli! V půl desáté již všichni spali a ve velkých postelích je skoro nebylo vidět!

Výsledky zápisu do MŠ Pohádka na školní rok 2024/2025

3.6.2024

Pro školní rok 2024/2025 byly přijaty k celodenní docházce děti s těmito registračními čísly:

2, 5, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 22, 23, 25, 27, 28, 29, 30, 32, 35, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 45, 46, 47, 48, 52, 54, 55, 56, 57, 61, 62, 64, 65, 67, 69,.

Všem nepřijatým se omlouváme. Pokud neuspějí v jiné MŠ, mohou se ozvat v září, kdy budeme doplňovat uvolněná místa po dětech, které nenastoupí nebo se odstěhují.

Rodiče přijatých dětí zveme na INFORMAČNÍ SCHŮZKU ve čtvrtek 20.6.2024 od 16.00.

Účast zákonných zástupců /bez dětí/ NUTNÁ! Dozvíte se podrobnější informace a vyplníte další tiskopisy potřebné k docházce do MŠ. Předem děkujeme za účast všech!

Provoz o letních prázdninách - informace pro pohádkové rodiče, kteří potřebují umístit dítě v době uzavření Pohádky do náhradní školky

20.5.2024

Pokud potřebujete umístit své dítě o prázdninách do náhradní MŠ, dostavte se v daném termínu do příslušné školky v Malšovické oblasti s vyplněnou přihláškou stáhnutou z webu dané MŠ nebo vyplněnou na místě. Platba školného mimo předškoláků je na každé MŠ 300 Kč + stravné. Rozpis provozu školek najdete na hlavní nástěnce i na webu školy v Dokumentech.

Provoz o letních prázdninách - informace pro rodiče z cizích školek, kteří chtějí umístit dítě v termínu od 15.7. do 26.7.2024 do Pohádky

20.5.2024

Zájemce o umístění dítěte na prázdniny do Pohádky žádáme dne 13.6.2024 od 14 do 17 hodin doručit do MŠ Pohádka vyplněnou a podepsanou žádost o přijetí na prázdniny, kterou naleznete v Dokumentech školy. Přihlášku ke stravování a informace k platbě školného /300 Kč/ a stravného dostanete při zápisu. Výsledky přijímacího řízení na přijetí o prázdninách budou zveřejněny na dveřích MŠ a webových stránkách 22.6.2024.

Uzavření MŠ o letních prázdninách 2023

1.5.2024

Mateřská škola Pohádka bude o letních prázdninách UZAVŘENA od 1.7. do 12.7. a od 29.7. do 23.8.. Od 15.7. do 26.7. bude pro nahlášené děti provoz na hlavní budově.

Od 26.8. do 30.8. bude kvůli úklidu školky omezený provoz pro nahlášené děti střídavě v různých třídách. Nový školní rok začíná v pondělí 2.9.2024. Přejeme všem krásné prázdniny!

Informace k zápisu do mateřské školy

24.3.2024

Zápis do mateřské školy Pohádka na školní rok 2024/2025 proběhne letos 13. a 14.5.2024. Pohádka má letos přibližně 46 volných míst, takže by měla přijmout všechny děti, které mají bydliště v naší spádové oblasti HK a do června budou tříleté. Zákonný zástupce může dítě od 15.4 do 13.5.2024 zaregistrovat prostřednictvím do elektronického předzápisu, kde si může vytisknou i vyplněnou žádost. Podepsanou žádost potvrzenou od dětského lékaře spolu s kopií rodného listu, případně i žádost o individuální vzdělávání donese k zápisu osobně s dítětem 13.5.2024 od 10 do 11.30 a od 12 do 17 hodin nebo 14.5.2024 od 10 do 11.30 nebo od 12 do 15 hodin. K tomu se však musí od zaevidovat v rezervačním systému. Pokud se rezervace naplní, zájemci, na které se nedostane, budou odbaveni v mezičase. Kritéria přijetí, seznam spádových ulic a další informace najdete před zápisem v Dokumentech školy. Děkujeme za pochopení a doporučujeme shlédnout naši Videopozvánku do Pohádky.

Den otevřených dveří v MŠ Pohádka

28.1.2024

Zveme všechny zájemce na Den otevřených dveří do Pohádky v pondělí 15.4.2024 od 9 do 11 hodin a od 14.30 do 16 hodin. Přijďte se podívat do pohádkového království! Uvítáme vás v novém modulovém i v původním pavilonu MŠ. V kanceláři MŠ budou pro vás připraveny aktuální přihlášky a podrobnější informace k zápisu na školní rok 2024/2025, který se bude konat 13. a 14.5.2024.

Termíny sběru papíru na 2.pololetí 2023/2024

18.12.2023

 • středa 10.1.2024
 • středa 14.2.2024
 • středa 13.3.2024
 • středa 10.4.2024
 • středa 15.5.2024
 • středa 19.6.2024

Pokud byste nevěděli, co se starým papírem, dovezte ho den předem nebo do 8 hodin určeného dne na parkoviště před jídelnou ZŠ. Paní učitelce na třídu odevzdejte téhož dne lísteček se jménem dítěte a počtem kilogramů papíru. Předem děkujeme, že výtěžkem ze sběru přispějete Pohádce na materiál pro tvoření dětí.

Vánoční zpívání s Pohádkou

6.12.2023

Rádi bychom se i letos sešli se všemi pohádkovými dětmi v úterý 19.12.2023 v 17.30 za Harmonií II a zazpívali venku nejenom seniorům vánoční písničky a koledy. Zveme současné i bývalé pohádkové děti a rodiče a těšíme se na vás! Vezměte s sebou svíčku na baterie a vánoční náladu!

Putování za Ježíškem

6.12.2023

Jestli chcete letos s námi poprvé Putovat za Ježíškem, přijďte se světýlky ve středu 13.12.2023 v 16.30 k Pohádce. Na konci cesty bude čekat nejenom Ježíšek, ale i malý koncert čertíků!

Uzavření MŠ o vánočních svátcích

6.12.2023

Z důvodu efektivnosti provozu mateřských škol a nezájmu rodičovské veřejnosti o předškolní vzdělávání v mateřských školách ve dnech vánočních prázdnin souhlasí zřizovatel na tuto dobu s přerušením provozu školek. Mateřská škola Pohádka bude proto o vánočních svátcích od 27.12.2023 do 1.1.2024 UZAVŘENA.

Přejeme vám pohádkové Vánoce a těšíme se na všechny v novém roce 2024!

Stávka zaměstnanců školy

21.11.2023

Vážení rodiče,

dovolte nám, abychom Vás informovali o našem rozhodnutí připojit se ke stávce zaměstnanců škol a školských zařízení, která se uskuteční v pondělí 27. 11. 2023. Naším i Vaším společným zájmem je, aby děti získaly kvalitní vzdělání a aby si ze školních let odnesly co nejvíce užitečných znalostí a dovedností, se kterými se v životě dobře uplatní. Obáváme se, že vládou navrhovaná úsporná opatření v rezortu školství negativně ovlivní kvalitu vzdělávání. Jedná se zejména o tyto dopady:

· Pokles počtu hodin věnovaných výuce

· Omezení dělení tříd na skupiny

· Zvyšování počtu žáků ve třídách

· Omezování volitelných předmětů

· Snížení finančních prostředků na asistenty pedagoga

· Omezení finančních prostředků na pořizování pomůcek pro vzdělávání

· Výrazné snížení mzdových prostředků pro nepedagogické pracovníky (zaměstnance školní jídelny, uklízečky a další)

Hlavním motivem naší účasti na stávce jsou Vaše děti a kvalita jejich vzdělávání, které jim chceme i nadále poskytovat na vysoké úrovni. Pevně věříme ve Vaši podporu a pochopení.

Jednodenní stávka proběhne v pondělí 27. 11. 2023.

Uzavřena bude základní škola, mateřská škola, školní jídelna i družina.

Termíny sběru papíru na 1.pololetí 2023/2024

11.9.2023

 • středa 20.9.2023
 • středa 18.10.2023
 • středa 15.11.2023
 • středa 13.12.2023

Pokud byste nevěděli, co se starým papírem, dovezte ho den předem nebo do 8 hodin určeného dne na parkoviště před jídelnou ZŠ. Paní učitelce na třídu odevzdejte téhož dne lísteček se jménem dítěte a počtem kilogramů papíru. Předem děkujeme, že výtěžkem ze sběru přispějete Pohádce na materiál pro tvoření dětí.

Pozvánka na schůzky rodičů

1.9.2023

Zveme jednoho zákonného zástupce bez dětí na třídní schůzku rodičů, kde budou zveřejněny další informace k letošními školního roku -

5.9. od 17 hod schůzka pro rodiče u andílků a hastrmánků

6.9. od 17 hod schůzka pro rodiče u skřítků a čertíků

7.9. od 17 hod schůzka pro rodiče u šmoulíků.

Těšíme se na účast všech zástupců!

Otevření MŠ Pohádka

27.8.2023

Mateřská škola Pohádka se po prázdninách uklízí a leští, aby do nového školního roku vplula čistá a voňavá.

Nový školní rok začíná v pátek 1.9.2023, ale kdo si chce prodloužit prázdniny, může dorazit až v pondělí. Na všechny se těšíme už ve svých třídách. Pěkný zbytek prázdnin!

Výsledky zápisu do MŠ Pohádka na prázdniny 2023

20.6.2023

K zápisu do Pohádky na letní prázdniny byly přijaty všechny děti z oblastních školek, které doručily přihlášku ve dnech zápisu. Prosíme o včasnou platbu školného i stravného a těšíme se na vás.

Provoz o letních prázdninách - informace pro pohádkové rodiče, kteří potřebují umístit dítě v době uzavření Pohádky do náhradní školky

10.6.2023

Pokud potřebujete umístit své dítě o prázdninách do náhradní MŠ, dostavte se 15.6. od 14 do 17 hodin do příslušné školky v Malšovické oblasti s vyplněnou přihláškou. Platba školného mimo předškoláků je na každé MŠ 300 Kč + stravné. Rozpis provozu školek i přihlášku najdete na hlavní nástěnce i na webu školy v Dokumentech.

Provoz o letních prázdninách - informace pro rodiče z cizích školek, kteří chtějí umístit dítě v termínu od 31.7. do 11.8.2023 do Pohádky

10.6.2023

Zájemce o umístění dítěte na prázdniny do Pohádky žádáme dne 15.6.2023 od 14 do 17 hodin doručit do MŠ Pohádka vyplněnou a podepsanou žádost o přijetí na prázdniny, kterou naleznete v Dokumentech školy. Přihlášku ke stravování a informace k platbě školného /300 Kč/ a stravného dostanete při zápisu. Výsledky přijímacího řízení na přijetí o prázdninách budou zveřejněny na dveřích MŠ a webových stránkách 22.6.2023.

Zprávy od indiánů ze Šťastné země - den čtvrtý

8.6.2023

Dnes byl den plný nezapomenutelných zážitků! Začalo to tím, že už ráno svítilo sluníčko. Pak jsme se vydali konečně do Šťastné země. Cesta vlakem byla pro někoho poprvé a i když trvala jen 8 minut, tak jsme si ji užili. Ve Šťastné zemi jsme byli skoro sami a ráj průlezek jsme měli tak jen pro sebe. Nevěděli jsme kam vylézt dřív a na velké trampolíně, jsme byli opravdu šťastní. Indiánská pohoda však netrvala dlouho. Po vyřádění na zmenšenině hradu Trosky se dvěma skvělýma tobogánama, kam se vešly i náčelnice, se z ničeho nic přihnala prérijní bouře. Naštěstí jsme to neměli daleko do velkého teepee. Tam jedna indiánka přišla při zakousnutí do jablka o svůj zub a naštěstí ho nespolkla, jako včera jiná. Do toho se přihnal vítr a kroupy a náš dočasný příbytek začal prosakovat. Někteří indiáni začali trochu panikařit, a tak náčelnice jim museli pozvednou náladu hrou s kroupami. Většina se však statečně držela a odvážně pěla indiánské písně. Tím jsme nejspíš bouřku zahnali a zabaleni do všeho, co jsme našli se vydali na cestu zpět. Protože u našeho teepee nespadla ani kapka a indiáni opět nebyli unaveni, tak jsme mohli rozjet indiánskou párty. Trsalo se, mlsalo se, řádilo se, soutěžilo a došlo i na meloun! Vrcholem bylo zajetí neposlušného indiána a snaha o jeho vysvobození. A pak ještě ke všem radostem přišly dopisy z domova! Opravdu náročný den skončil vzpomínáním, co všechno jsme tu zažili a jednotným názorem, že bychom tady ještě chvíli vydrželi. Náčelnicím však již dochází energie a někomu čisté oblečení, takže musíme zpět do civilizace. Ještě zítra sbalit a pak se nás už dočkáte. Už teď však máme jasno. Byla tu super parta odvážných, nadšených a nezničitelných indiánů, zvládli to bez úrazu a i klíšťata z nás měla strach, tak skočila jen po jednom na každý kmen. Na Ktovou, kmen Kečupů, Šampáňů i Mapiů budeme dlouho vzpomínat! Howgh

Zprávy od indiánů ze Šťastné země - den třetí

7.6.2023

"Prší, prší, jen se leje", takže i dnes jsme opět hned ráno skočili do holínek. Má to své výhody, nemusí se vázat smyčky! V oblečení indiánů zas šetříme naše trička! Dopoledne jsme si procvičili naše smysly při dorozumívání indiánů, zapamatovali si 25 věcí, co nutně potřebuje indián, vyřešili záhadnou zprávu a konečně postavili teepee venku. Zkoušeli jsme střelbu lukem, pádlování v kánoi, jízdu na koni a v přetahování zjistili, kdo z indiánů je nejsilnější. Odpoledne došlo konečně i na výpravu za bizony, kterých jsme šiškami trefili 10! Při výpravě jsme se po zdolání příšerného kopce čirou náhodou objevili až u Trosek. A čirou náhodou tam prodávali výbornou vanilkovou a meruňkovou zmrzlinu! Ta byla zasloužená a někteří indiáni po ní toužili víc než po mamince! Pak už jsme jen seběhli kopec dolů a opět řádili na hřišti. Zjistili jsme, že naši indiáni se podezřele rychle přizpůsobili zvýšené aktivitě a nejsou vůbec unavitelní! A čím déle tu jsme, tím více řádí a řvou! Pak došlo i na rozdělávání ohně zkušenou náčelnicí a opékání vuřtů z ulovených bizonů. Pěkně vyuzené, vyřízené a vykřičené indiány jsme v osm večer konečně násilím dohnali do postelí. Po rychlé sprše a pohádce trvalo celých 5 minut než se odebrali do říše snů a slastně oddechovali.

Zprávy od indiánů ze Šťastné země - den druhý

6.6.2023

Hurá, přežili jsme první noc v divočině! Déšť nám bubnoval na okna, a tak jsme spali jak miminka až do 5.45, ale některé výjimky až do 7.10! Voda z nebe padala celé dopoledne, ale ranní rozcvičku jsme si neodpustili. I teepee jsme postavili radši uvnitř a v něm si povídali o životě indiánů. Nacvičili jsme tanec indiánů, indiánskou písničku, zabubnovali si a vykouřili dýmku míru na pobratření našich kmenů. V indiánském oblečení a čelenkách nám to moc slušelo a dnes jsme k nim vyrobili ještě náhrdelníky a tomahawky. Za naše tvoření jsme si vysloužili první pírko do čelenky. Odpoledne jsme nakreslili pozdravy pro rodiče a vydali se alespoň na krátkou výpravu v pláštěnkách a holínkách /Někteří indiáni však holínky a pláštěnky ani po přeházení celého kufru neobjevili/. Cestou jsme napočítali spoustu šneků a některé indiánky se stali jejich krotitelkami. Pátrali jsme po přírodninách podle zadání, za což bylo další pírko. I dnes jsme si bříška pěkně nacpali! K obědu byly špagety, k večeři plněné knedlíky se zelím a odpoledne jsme si smlsli na upečeném perníku, který zmizel stejně rychle jako včerejší mufinny. /Děkujeme pekařkám!/ Večerní koloběh s mytím, malováním do deníčku a pohádkou jsme zvládli v pohodě a už ve 20.30 všichni spali.

Zprávy od indiánů ze Šťastné země - den první

5.6.2023

Poslušně hlásíme, že indiáni v pořádku dorazili na jiný kontinent. A hned po vystoupení z autobusu padla první hláška: "Tý jo, já už cítím tu přírodu!" A po objevení našeho kmenového zimoviště nadšení nebralo konce. Indiáni jak utržení ze řetězu vše propátrávali a s nadšením obdivovali pokojíčky, postýlky, WC, koupelny, hřiště, bazén, kuželky, ping pong, minigolf, trampolínu atd. K obědu slupli čočkovou polévku a rizoto a byli rádi, že nic z toho nemuseli ulovit ani uvařit. Po obědě se pustili do barvení indiánského kostýmu a výroby čelenek. Barva byla víc na rukách než na tričkách, ale i čelenky se podařily. Náročné však bylo zdobení teepee, protože je opravdu obrovské a ještě nám ho čechral vítr z prérie. Naštěstí se déšť přehnal bokem a tak jsem zdárně trička i teepee usušili. Pak přišlo na řadu vybírání indiánských jmen a názvu kmenů. Indiánská rada rozhodla, že tu bude sídlit kmen Kečupů s náčelnicí Studenou rukou, Šampáňů vedených Pinkie pie a Mapovů s Černým vlasem. Po slupnutí borůvkových knedlíků k večeři a namalování zážitků do deníčku začala povinná očista. Najít ve velkém kufru pyžamo, žínku a kartáček byl opravdu nesnadný úkol a některé kufry hned vypadaly jak po výbuchu. Třetina žínek záhadně zmizela a někteří tvrdili, že: "Mamka mi tu žíněnku nedala, ani nevěděla, co to je." A pak vymluvené náčelnice ještě přečetly pohádku a zahnaly drobotinu do hajan. Někteří usnuli okamžitě, někteří déle, ale v devět už všichni v pelíšcích spokojeně oddychovali.

Výsledky zápisu do MŠ Pohádka na školní rok 2023/2024

2.6.2023

Pro školní rok 2023/2024 byly přijaty k celodenní docházce děti s těmito registračními čísly:

1, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 18, 20, 21, 23, 24, 31, 32, 33, 36, 37, 39, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 50, 52, 53, 56, 57, 62, 63, 67, 70, 71.

Všem nepřijatým se omlouváme. Pokud neuspějí v jiné MŠ, mohou se ozvat v září, kdy budeme doplňovat uvolněná místa po dětech, které nenastoupí nebo se odstěhují.

Rodiče přijatých dětí zveme na INFORMAČNÍ SCHŮZKU ve čtvrtek 22.6.2023 od 16.00.

Účast zákonných zástupců /bez dětí/ NUTNÁ! Dozvíte se podrobnější informace a vyplníte další tiskopisy potřebné k docházce do MŠ. Předem děkujeme za účast všech!

Uzavření MŠ o letních prázdninách 2023

5.5.2023

Mateřská škola Pohádka bude o letních prázdninách UZAVŘENA od 3.7. do 28.7. a od 14.8. do 25.8.. Od 31.7. do 11.8. bude pro nahlášené děti provoz na hlavní budově.

Od 28.8. do 31.8. bude kvůli úklidu školky omezený provoz pro nahlášené děti střídavě v různých třídách. Nový školní rok začíná v pátek 1.9.2023. Přejeme všem krásné prázdniny!

Informace k zápisu do mateřské školy

16.3.2023

Zápis do mateřské školy Pohádka na školní rok 2023/2024 proběhne letos 11. a 12.5.2023. Pohádka má letos přibližně 36 volných míst, takže by měla přijmout všechny děti, které mají bydliště v naší spádové oblasti HK a do června budou tříleté. Zákonný zástupce může dítě od 17.4 do 11.5.2023 zaregistrovat prostřednictvím do elektronického předzápisu, kde si může vytisknou i vyplněnou žádost. Podepsanou žádost potvrzenou od dětského lékaře spolu s kopií rodného listu, případně i žádost o individuální vzdělávání donese k zápisu osobně s dítětem 11.5.2023 od 10 do 11.30 a od 12 do 17 hodin nebo 12.5.2023 od 10 do 11.30 nebo od 12 do 15 hodin. K tomu se však musí od 1.4. zaevidovat v rezervačním systému. Pokud se rezervace naplní, zájemci, na které se nedostane, budou odbaveni v mezičase. Kritéria přijetí, seznam spádových ulic a další informace najdete před zápisem v Dokumentech školy. Děkujeme za pochopení složité situace a doporučujeme shlédnout naši Videopozvánku do Pohádky.

Den otevřených dveří v MŠ Pohádka

16.3.2023

Zveme všechny zájemce na Den otevřených dveří do Pohádky v úterý 18.4.2023 od 9 do 11 hodin a od 14.30 do 16 hodin. Přijďte se podívat do pohádkového království! Uvítáme vás v novém modulovém i v původním pavilonu MŠ. V kanceláři MŠ budou pro vás připraveny aktuální přihlášky a podrobnější informace k zápisu na školní rok 2023/2024, který se bude konat 11. a 12.5.2023.

Termíny sběru papíru na 2.pololetí

22.12.2022

 • středa 11.1.2023
 • středa 8.2.2023
 • středa 15.3.2023
 • středa 12.4.2023
 • středa 17.5.2023
 • středa 28.6.2023

Pokud byste nevěděli, co se starým papírem, dovezte ho den předem nebo do 8 hodin určeného dne na parkoviště před jídelnou ZŠ. Paní učitelce na třídu odevzdejte téhož dne lísteček se jménem dítěte a počtem kilogramů papíru. DO SBĚRU NEPATŘÍ - KARTON, PROVÁZKY, LEPENKY, IZOLEPY, KOV ani drátky ze sešívačky. Předem děkujeme, že výtěžkem ze sběru přispějete Pohádce na materiál pro tvoření dětí.

Uzavření MŠ o vánočních svátcích

28.11.2022

Mateřská škola Pohádka bude o vánočních svátcích od 23.12.2022 do 1.1.2023 UZAVŘENA. Přejeme vám pohádkové Vánoce a těšíme se na všechny v novém roce 2023.

Vánoční zpívání s Pohádkou

20.11.2022

Rádi bychom se i letos sešli se všemi pohádkovými dětmi v úterý 20.12.2022 v 17.30 za Harmonií II a zazpívali venku nejenom seniorům vánoční písničky a koledy. Přijďte i vy, vemte s sebou svíčku na baterie a vánoční náladu!

Čertoviny 2022

20.11.2022

Čas čertů se blíží a my se těšíme na jejich řádění dopoledne v pátek 2.12.2022 v Pohádce. Připravte jim růžky a ocásky, rozcuchejte a začerněte, ať jim to sluší! A možná dorazí i Mikuláš s nadílkou...

Pozvánka na Bubákoviny

24.10.2022

Zveme všechny na Bubákoviny konané v PÁTEK 4.11.2022 v MŠ Pohádka. Tato večerní stezka odvahy v kostýmech a se světýlky pro děti s rodiči bude začínat od brány na hřiště a povede k modulové školce, dále do lesíka a školou se bude vracet zpět na hřiště. Otevřená bude od 17.30 do 19 hodin. Na její zdolání a splnění úkolů stačí půl hodiny, nemusíte tedy být všichni na startu v 17.30, kdy bude největší fronta. Odměny na konci v krámku se dostanou na všechny. Vydlabané dýně do soutěže o nejhezčího dýňáčka přijímáme do 3.11. Těšíme se na společný nezapomenutelný zážitek!

Termíny sběru papíru na 1.pololetí 2022/2023

18.9.2022

 • středa 21.9.2022
 • středa 19.10.2022
 • středa 16.11.2022
 • středa 14.12.2022

Pokud byste nevěděli, co se starým papírem, dovezte ho den předem nebo do 8 hodin určeného dne na parkoviště před jídelnou ZŠ. Paní učitelce na třídu odevzdejte téhož dne lísteček se jménem dítěte a počtem kilogramů papíru. Předem děkujeme, že výtěžkem ze sběru přispějete Pohádce na materiál pro tvoření dětí.

Mámo, táto, pojď si hrát

16.9.2022

Zveme všechny rodiče na středu 20.9.2022 od 14.30 do 16 hodin - přijďte strávit odpoledne se svými dětmi v Pohádce a pohrát si společně s jejich oblíbenými hračkami.

Pozvánka na schůzky rodičů

1.9.2022

Zveme jednoho zákonného zástupce bez dětí na třídní schůzku rodičů, kde budou zveřejněny další informace k letošními školního roku -

6.9. od 17 hod schůzka pro rodiče u andílků

7.9. od 17 hod schůzka pro rodiče u skřítků

8.9. od 17 hod schůzka pro rodiče u hastrmánků

13.9. od 17 hod schůzka pro rodiče u šmoulíků

14.9. od 17 hod schůzka pro rodiče u čertíků

Těšíme se na účast všech zástupců!

Otevření MŠ Pohádka

27.8.2022

Mateřská škola Pohádka se po prázdninách uklízí a leští, aby do nového školního roku vplula čistá a voňavá. Proto bude od 29.8. do 31.8.2022 otevřena jen pro nahlášené děti.

Ve velké budově bude provoz v pondělí v červené třídě, v úterý v zelené a ve středu v modré.

V modulové budově se v pondělí děti sejdou u skřítků, v úterý u andílků a ve středu každý na své třídě.

Od 1.9.2022 se na všechny těšíme už ve svých třídách. Pěkný zbytek prázdnin!