Jste zde: MŠ Pohádka » Aktuality

Aktuality

Zajímá vás, co se v Pohádce chystá? Kam vyrazíme, co uvidíme a co se bude dít?

Uzavření MŠ Pohádka o letních prázdninách

29.5.2017

MŠ Pohádka bude o letních prázdninách uzavřena od 3.7 do 28.7. a od 14.8. do 25.8.. V době otevření školky je provoz pro nahlášené děti. Se všemi ostatními se těšíme na shledání v novém školním roce, který začíná 1.9., nebo s těmi, kdo si chtějí trochu prodloužit prázdniny, až v pondělí 4.9.

Výsledky zápisu do MŠ Pohádka na prázdniny 2017

20.6.2017

K zápisu do Pohádky na letní prázdniny byly přijaty všechny děti z oblastních školek, které se dostavily k zápisu. Rozhodnutí si rodiče můžou vyzvednout 21.6. od 15 do 16 hodin nebo při nástupu dítěte do naší školky. Budeme se na vás těšit 31.7. a prosíme o včasné zaplacení školného a stravného na účet. Děti bez plateb nebudou do školky přijaty.

Lodní deník ze školy v přírodě - den čtvrtý

8.6.2017

Tak se nám to chýlí ke konci. Už fungujeme jako posádky, celkem vnímáme a posloucháme kapitány a většinou již doneseme, co nám bylo řečeno. Hned po ránu jsme objevili další vzkaz a podle něj plnili dopoledne úkoly na stanovištích. Lovili jsme třeba perly brčkama, házeli mušličky do hrníčku, pistolí na vodu sestřelovali kelímky, přitahovali "sáně" s nákladem, skládali lodičku z papíru, přenášeli vodu ve skořápkách z kokosu nebo převáželi námořníka na lodi na lahvích s vodou. Také jsme dopilovali vázání uzlů a smyček a snahu ocenili tetováním. Po výborné sekané jsme se konečně dočkali pohledů z domova, s nimi odpočívali pod třešní a nabírali sílu na závěrečný výstup. V námořnickém jsme se odpoledne konečně vydali na Trosky. Náročné stoupání těžkým terénem jsme zvládli na jedničku a nahoru dorazili za slabou hodinku. Přivítala nás baba a panna a dokonce i plechový Lucifer v nadživotní velikosti. Hrad jsme prozkoumali celý a to byste koukali, kam všude jsme vylezli! Na pódiu jsme si zopakovali i Budulínka a prohlídku zakončili nanukama v podhradí. Cesta zpět byla náročnější, občas se někdo skutálel nebo skočil šipku do mechu, ale většina přežila bez šrámu. Aby nás nebylo málo, svezli se s náma i 4 klíšťata, kterým zachutnal náš protiklíšťatový postřik. Po návratu jsme se dočkali překvapení. U chalupy čekala pirátská truhla plná potřebných věcí a mlsot. Klíč jsme sice chvíli hledali pod kameny, ale pátrání nám opravdu jde, tak to dlouho netrvalo. Poslední večeři jsme oslavili šiškami s mákem a jedním zvracením. Po sprchování, které jsme tentokrát opravdu potřebovali, vypukla pyžamová party. Nevěřili byste, že po dlouhé túře, mají námořníci ještě tolik síly, aby protancovali celý večer! A některé taneční výkony byly opravdu nezapomenutelné! Ploužák, narozeninový tanec nebo Gangnam style v námořnickém provedení stojí opravdu za shlédnutí. To byla parádní tečka za naší výpravou. A jak řekl, jeden námořník - Kapitáne, tady byl každý den tak parádní, že fakt nevím, který byl nejlepší... A o to nám šlo... Zítra už "jen" sbalit 25 kufrů a nepropásnout záchrannou loď, která nás doveze zpět do reality.

Lodní deník ze školy v přírodě - den třetí

7.6.2017

Den třetí začal v 6.15 objevením dárku od zoubkové víly pod polštářem bezzubého námořníka, rozcvičkou v 7.45 a čerstvýma loupáčkama s kakaem. A pak to jelo jedno za druhým... Další vzkaz v lahvi a společné kreslení mapy ostrova a plánu lodě. Stavba lodě ze všeho, co přežilo ztroskotání. Vycvičení posádky, nácvik postupu při simulace bouře, chůze a šplhání po laně a lezení po žebříku. S vázáním smyček a uzlů mělo nečekaně dost námořníků potíže, ale špagety k obědu jim problém nedělaly. Odpočívat se námořníkům moc nechtělo a raději šli řádit na hřiště. Pak je však čekalo pátrání po ztracené výpravě Ruďáků, které skončilo jejich nalezením a bobříkem mlčení. To byl druhý kámen úrazu. Některé pusy jsou totiž k nezastavení 14 hodin denně. Po návratu si námořníci pochutnali na melounu a pustili se do vlastnoruční přípravy námořnického guláše na ohni. Vyzkoušeli si rozdělávání ohně křesadlem i lupou, ale po půlhodině radši zašli pro sirky. Pak krájeli, míchali, ochutnávali a nakonec všechen guláš zbaštili. A protože někteří stále neměli dost, přišly na řadu vuřty. To i pusy na chvíli zmlkly. A jako vždy nechybělo zpívání s kytarou, sprcha a pohádka na dobrou noc. Kapitáni ještě plánovali další den, ale už o půlnoci to vzdali a zalezli také do pelechu na svých zasloužených 6 hodin spánku.

Lodní deník ze školy v přírodě - den druhy

6.6.2017

První ranní námořníci se probudili ze spaní už v šest hodin, ale pár zařezávalo až do půl osmé. K snídani padl rekord 3 rohlíků a pak trosečníci objevili vzkaz v lahvi v bazénu a potom vyrazili za vodou. Vypárali rybník Vidlák s volavkou a se dvěma hladovýma labutěma a procvičili si práci s mapou a buzolou. Cestou zpět narazili na několik skal s čertí dírou, kterou někteří prozkoumali zblízka. K obědu si dali rizoto a přitom došlo ke ztrátě prvního zubu. Ještě že ho námořník nespolkl místo rýže. Po krátkém odpočinku se všichni konečně mohli vrhnou do bazénu. Natrénovali potápění i různé plavecké styly a pěkně se vyřádili. Pak si stihli vyrobit námořnická trika, jen kapitánům po třech hodinách tvoření docházeli síly i barvy. Někteří námořníci však tvrdili, že nemají s sebou ani plavky ani trika, a tak muselo proběhnout přerovnání několika kufrů, které vypadaly po jednom dni jako valná hromada. K večeři se všichni nacpali borůvkovými knedlíky a dali se do zpěvu námořních halekaček. Po kreslení do deníku a pohádce všichni bez řečí zapadli do pelechu a po 10 minutách bylo ticho...

Lodní deník ze školy v přírodě - den první

5.6.2017

Tak nám pohádkoví námořníci odpluli do světa krásnou modrozelenou lodí s názvem Olympia a že vypadala jako autobus, jim vůbec nevadilo. Cesta probíhala parádně, nebe bylo jasné, hladina klidná a námořníci zakoukaní do pohádky. A pak to přišlo, cesta skončila u Ktové a z námořníků se stali trosečníci na neznámém ostrově. Naštěstí se jim podařilo zachránit vlastní životy, spoustu věcí a 28 kufrů k tomu. Našli si útulnou chaloupku na přespání, kde zrovna měli volno a kde je přivítali výbornou rajskou. A pak už se vydali zmapovat okolí. Objevili parádní hřiště s průlezkama a trampolínou, bazén s docela teplou vodou a hřiště s bránami. Ještě si potiskali šátky v barvě posádky, pojmenovali se a vymysleli jména i pro své kapitány. Z čertíků se stali Ruďáci s kapitánem Rejnokem, ze šmoulíků Plavčíci s kapitánem Rybičkou a z hastrmánků Žraloci pod zdatným vedením kapitánky Ploutvičky. Při krátkém průzkumu lesa na ně zaútočil medvěd, kterého odvážně skolili šiškami. K večeru už sil docházelo a tak ještě namalovali obrázek do svého lodního deníku, vysprchovali se pod vodopádem, poslechli si pohádku a zalehli do pelechu. V devět hodin už o sobě nevěděli. Tak uvidíme, v kolik bude budíček....

Výsledky zápisu do MŠ Pohádka na školní rok 2017/2018

31.5.2017

K zápisu do Pohádky se dostavilo celkem 68 zájemců. Mateřská škola měla 37 volných míst. Na ně byly přijaty

• k celodenní docházce děti s těmito registračními čísly:

3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 13, 18, 19, 20, 22, 26, 27, 29, 33, 38, 39, 40, 43, 44, 46, 49, 52, 53, 57, 58, 59, 63, 64, 65, 67,

• k celodenní docházce na zkušební dobu 3 měsíců děti s těmito registračními čísly:

35, 41, 42,

• k individuálnímu vzdělávání děti s těmito registračními čísly:

40, 56,

Všem nepřijatým se omlouváme. Pokud neuspějí v jiné MŠ, mohou se ozvat v září, kdy budeme doplňovat uvolněná místa po dětech, které nenastoupí nebo se odstěhují.

Na rodiče všech přijatých dětí se těšíme na Informační schůzce v úterý 13.6.2017 od 16.00 v modré třídě. Účast zákonných zástupců /bez dětí/ NUTNÁ! Potvrdíte svůj nástup, dozvíte se podrobnější informace a vyplníte další tiskopisy potřebné k docházce do MŠ.

Předem děkujeme za účast!

Zápis na letní prázdniny

29.5.2017

MŠ Pohádka bude o letních prázdninách uzavřena od 3.7 do 28.7. a od 14.8. do 25.8..

  Pokud potřebují pohádkoví rodiče v této době umístit dítě do náhradní MŠ, vyplní přihlášku na prázdniny /k dispozici na hlavní nástěnce školy/, požádají učitelku na třídě o kopii evidenčního listu a 12.6. od 15 do 17 hod si dojdou na zápis do vybrané MŠ v malšovické oblasti.
  Zápis do MŠ Pohádka na letní prázdniny pro děti pracujících rodičů z ostatních školek malšovické oblasti v době jejich uzavření se koná ve stejném termínu. Zájemci se dostaví do kanceláře MŠ s přihláškou na prázdniny a ofoceným evidenčním listem ze své školky. Zároveň bude vybíráno školné 250 Kč v hotovosti za každý započatý měsíc /děti rok před školní docházkou školné neplatí/. Rozhodnutí o přijetí bude zveřejněno 21.6.2017 na dveřích i webu školy a od 15 do 16.30 si ho zákonný zástupce může vyzvednout.

Informace k zápisu

13.4.2017

Zápis do MŠ na školní rok 2017/2018 proběhne 12. a 13.5.2017. Nová kritéria, podle kterých se budou děti přijímat, ještě nejsou stanovena. Přednost budou mít děti rok před školní docházkou a 4leté děti ze spádové oblasti HK / ulice Durychova, Masarykova, Mandysova, Kejzlarova, Na rozhraní, Potoční, Slunečná, Souběžná, Štolbova a část tř. E. Beneše č. 1418 až 1433 a 1797 a 1747/ a sourozenci dětí, které již do Pohádky docházejí a budou docházet i v novém školním roce. K zápisu však mohou přijít i děti z jiných částí HK, které mají o naši školku zájem. Pro nový školní rok budeme mít k dispozici asi 40 míst, takže bychom měli přijmout všechny zájemce starší 3 let. Žádosti jsou k dispozici na webových stránkách ve složce Dokumenty nebo na Dni otevřených dveří v MŠ. K zápisu bude potřeba potvrzení od lékaře na přihlášce.

Den otevřených dveří v MŠ Pohádka

13.3.2017

Zveme všechny zájemce na návštěvu do Pohádky ve středu 26.4.2017 od 8 do 11.30 hodin a od 14 do 16.30 hodin. Přijďte se podívat do pohádkového království. Uvítáme vás v novém modulovém i v původním pavilonu MŠ. V kanceláři MŠ budou pro vás připraveny aktuální přihlášky a podrobnější informace k zápisu.

Jarní pohádkové akce

3.3.2017

- 3.3. hvězdárna 1. a 3. třída

- 7.3. návštěva ek. centra Sever – hastrmánci

- 9.3. 3.plavání

- 16.3. 4.plavání

- 23.3. divadlo Adalbertinum 1. tř.

- 23.3. 5.plavání

- 23.3. Zápis na nečisto v ZŠ

- 29.3. Tvoření pro předškoláky v družině

- 29.3. Ateliér HDD - šmoulíci

- 29.3. ekologické centrum Sever - čertíci

- 30.3. Učíme se s pohádkou na UHK – předškoláci

- 30.3. 6. plavání

- 4.4. Divadlo U dvou sluncí v MŠ

- 6.4. 7.plavání

- 7.a 8.4. Zápis do ZŠ

- 19.4. ateliér HDD - hastrmánci

- 20.4. Den země

- 20.3. 8. plavání

- 25.4. Divadlo Drak 1. a 2. tř.

- 26.4. Divadlo Drak 3. tř.

- 26.4. Den otevřených dveří

- 27.4. poslední plavání

- 28.4. Čarodejnické dopoledne

Informace k provozu o letních prázdninách

13.2.2017

Mateřská škola Pohádka bude o letních prázdninách uzavřena od 3.7 do 28.7. a od 14.8. do 25.8.. Prosíme rodiče, aby si svoji dovolenou směrovali na tyto dny. Děti pracujících rodičů, kteří nemají hlídání na celou dobu uzavření školky, budou moci využít náhradní školku v naší Malšovické oblasti. Bližší informace budou zveřejněny v květnu.

Informace k návštěvě solné jeskyně

18.1.2017

Skřítci letos nově vyzkoušejí návštěvy solné jeskyně. Poprvé ji navštíví v pátek 3.2.2017 od 9 a 10 hodin.

Informace k plaveckému kurzu

18.1.2017

Plavecký kurz pro nahlášené předškoláky se bude konat vždy ve čtvrtek odpoledne 9.2., 23.2., 9.3., 16.3., 23.3., 30.3., 6.4., 20.4., a 27.4. /vynechané jsou termíny jarních a velikonočních prázdnin a termín lyžařského kurzu instruktorky plavání/v bazénu ZŠ Štefcova. Čertíci budou mít lekci od 14 hodin a hastrmánci a šmoulíci od 14.45. Doprovod na plavání zajistí učitelky MŠ.

Informace k lyžařskému kurzu

18.1.2017

S nahlášenými dětmi, které mají zaplacený kurz budeme od 30.1. do 3.2.2017 jezdit na odpolední lyžování do Skiareálu Hartman v Olešnici v Orlických horách. Děti budou od pondělí do pátku odjíždět ve 12 hodin od Média a vracet se kolem 16.30. S dětmi pojedou vždy 2 paní učitelky z MŠ.

Potvrzení o zaplacení školného k dani

18.1.2017

Potvrzení o zaplacení školného pro děti navštěvující MŠ Pohádka se vydává v termínu od 1.2. do 15.2.2017 na základě písemné žádosti vyplněné na třídě. Pro děti, které již MŠ nenavštěvují, vystavíme potvrzení na základě žádosti zaslané zákonným zástupcem na emailovou adresu školy. Prosíme o trpělivost než 130 žádostí vyřídíme.

Zimní pohádkové akce

18.11.2017

- 19.1. Pvní zápis nanečisto pro předškoláky v ZŠ Mandysova od 16 hodin

- 20.1. pohádka divadla Kozlík v modulové budově

- 30.1. – 3.2. Lyžařský kurz pro nahlášené děti

- 30.1. divadlo Adal pro nelyžaře z 1., 2. a 3. třídy

- 3.2. Solná jeskyně - skřítci

- 9.2. První plavání

- 10.2. Praxe UHK

- 23.2. Divadlo v Adalbertinu 2. a 1. třída, odpoledne 2. Zápis nanečisto

- 24.2. Karneval

- 28.2. Divadlo Pytlíček v MŠ

Termíny sběru papíru na 2.pololetí

15.12.2016

 • úterý 10.1.2017
 • úterý 21.2.2017
 • úterý 14.3.2017
 • úterý 11.4.2017
 • úterý 16.5.2017
 • úterý 20.6.2017

Pokud se chcete zbavit starého papíru a zároveň přispět školce trochou peněz na materiál, dovezte papír den předem nebo do 8 hodin určeného dne na parkoviště před jídelnou ZŠ. Paní učitelce na třídu odevzdejte téhož dne lísteček se jménem dítěte a počtem kilogramů papíru. Předem děkujeme.

Pozvánka na schůzku k lyžařskému kurzu

28.11.2016

Zveme rodiče předškoláků na schůzku k lyžování v úterý 29.11.2016 od 16 hodin v červené třídě. Přijďte si poslechnout podrobnější informace.

Pozvánka na Bubákoviny

24.10.2016

Zveme všechny na 11. Bubákoviny konané ve čtvrtek 3.11.2016 v MŠ Pohádka. Tato večerní stezka odvahy v kostýmech a se světýlky pro děti s rodiči bude začínat tentokrát od brány na hřiště u Sionu a povede k modulové školce, dále do lesíka a školou se bude vracet zpět na hřiště. Otevřená bude od 17.30 do 19 hodin. Na její zdolání a splnění úkolů stačí půl hodiny, nemusíte tedy být všichni na startu v 17.30, kdy bude největší fronta. Odměny na konci v krámku se dostanou na všechny. Opět uvítáme různé dobroty a speciality. Pitný režim zajistíme. Vydlabané dýně do soutěže o nejhezčího dýňáčka přijímáme do 1.11. Předem všem děkujeme a těšíme se na nezapomenutelný zážitek!

Podzimní pohádkové akce

24.10.2016

• 2.11. focení dětí

• 3.11. Bubákoviny 17.30 – 19.00

• 7.11. divadlo v MŠ Tygr Bábovek

• 9.11. Medvídkova nemocnice u čertíků 14.30 - 16

• 10.11. vyšetření zraku pro nové děti - dopoledne

• 22.11. barvení triček s rodiči čertíci 14.30 - 16

• 23.11. divadlo Drak hastrmánci

• 23.11. Medvídkova nemocnice hastrmánci 14.30 – 16

• 23.11. barvení triček s rodiči šmoulíci 14.30 - 16

• 24.11. Medvídkova nemocnice šmoulíci 14.30 - 16

• 28.11. autorské čtení předškoláci

• 28.11. barvení triček s rodiči skřítci 14.30 - 16

• 29.11. barvení triček s rodiči andílci 14.30 - 16

• 30.11. barvení triček s rodiči hastrmánci 14.30 - 16

• 3.12. Den otevřených dveří a Vánoční tvoření v ZŠ

• 5.12. dopolední Čertoviny

• 7.12. Dentální hygiena u předškoláků

• 9.12. divadlo Perštejni v MŠ

• 13.12. Vánoční besídka šmoulíci a skřítci od 15.30

• 14.12. Vánoční besídka andílci od 15.30

• 15.12. Vánoční besídka hastrmánci od 15.30

• 20.12. Vánoční besídka čertíci od 15.30

a pak už jen nadílka a vánoční pohoda……

Pozvánka na kroužky

9.9.2016

Zveme všechny zájemce i z řad "nepohádkových" rodičů na první hodiny letošních kroužků pod Klubem rodičů konaných u nás ve školce v keramické dílně:

 • keramika pro rodiče a děti - pondělí 10.10.2016 od 16.30 do 18.30
 • keramika pro dospělé - úterý 4.10.2016 od 18 do 20 hodin
Přijďte nakouknout a vyzkoušet si práci s hlínou a pak uvidíte...

Termíny schůzek pro rodiče

5.9.2016

Zveme všechny rodiče na schůzku do Pohádky dle tříd.

 • 6.9. od 16.30 skřítci
 • 8.9. od 19.00 andílci
 • 13.9. od 18.00 šmoulíci
 • 15.9. od 18.00 čertíci
 • 20.9. od 17.00 hastrmánci
Předem děkujeme za účast všech rodičů bez dětí.

10. výročí MŠ Pohádka

5.9.2016

V září to bude již 10 let, co vznikla nová Pohádka v ZŠ Mandysova! Zveme proto všechny absolventy, rodiče, pracovníky a příznivce staré i nové Pohádky na Den otevřených dveří konaný u příležitosti oslavy kulatého výročí v sobotu 17.9.2016 od 9 do 13 hodin v prostorách mateřské školy v ZŠ Mandysova. Přijďte si prohlédnout prostory školky, zavzpomínat, posedět, popovídat si, pohrát nebo něco vyrobit. V 10 hodin je připraven krátký program v amfiteátru na dětském hřišti nebo v případě nepříznivého počasí v tělocvičně ZŠ.

Na všechny návštěvníky se těší pohádkové učitelky!

Termíny sběru papíru

1.9.2016

 • úterý 13.9.2016
 • úterý 11.10.2016
 • úterý 15.11.2016
 • úterý 13.12.2016

Pokud se chcete zbavit starého papíru a zároveň přispět školce trochou peněz na materiál, dovezte papír den předem nebo do 8 hodin určeného dne na parkoviště před jídelnou ZŠ. Paní učitelce na třídu odevzdejte téhož dne lísteček se jménem dítěte a počtem kilogramů papíru. Předem děkujeme.

Prázdninový provoz

20.8.2016

Nový školní rok začíná ve čtvrtek 1.9.2016. Těšíme se na všechny známé i nové tváře a doufáme, že se jim v Pohádce bude líbit. Poslední prázdninový týden se bude školka uklízet a provoz bude v modulové budově. Od 1.9. již všichni budou očekáváni ve svých třídách. S malými dětmi začněte docházku pozvolna, ať si mohou na nové prostředí zvyknout. Včas zaplaťte stravné, školné za září stačí doručit do 14.9. Ostatní informace dostanete od učitelek na třídách.Přejeme všem pohádkový nový školní rok!

Prázdninový provoz

20.6.2016

Mateřská škola Pohádka bude o letních prázdninách 2016 UZAVŘENA od 4.7. do 5.8. V ostatní dny budeme zajišťovat provoz pro nahlášené děti.

Výsledky zápisu na letní prázdniny 2016

13.6.2016

K zápisu do Pohádky na letní prázdniny byly přijaty všechny děti, které si v daném termínu podaly přihlášku. Kdo ještě nezaplatil školné na srpen a nevyplnil přihlášku na stravování, dostavte se 14.6. od 16 do 17 hodin do kanceláře MŠ.

Zápis na letní prázdniny do MŠ Pohádka

20.5.2016

Zápis do MŠ Pohádka na letní prázdniny pro děti pracujících rodičů z ostatních školek malšovické oblasti v době jejich uzavření se koná 30.5.2016 od 15 do 17 hodin. Zájemci se dostaví do kanceláře MŠ s přihláškou na prázdniny a ofoceným evidenčním listem ze své školky. Rozhodnutí o přijetí bude vydáváno 14.6.2016 od 16 do 17 hodin a v tento den bude i na webu školy. Zároveň bude vybíráno školné 250 Kč.

Výsledky zápisu do MŠ Pohádka na školní rok 2016/2017

10.5.2016

K zápisu do Pohádky se dostavilo celkem 81 zájemců. Na 70 volných míst byli přijati všechny děti mimo nejmladších zájemců pod čísly 21, 22, 27 a 38. Zájemci registrovaní pod čísly 18, 24, 34, 67, 75, 76 a 77 vzali své žádosti zpět.

Na rodiče všech přijatých dětí se těšíme na Informační schůzce v úterý 31.5.2016 od 16.00 v modré třídě. Účast zákonných zástupců /bez dětí/ NUTNÁ! Potvrdíte svůj nástup, dozvíte se podrobnější informace a vyplníte další tiskopisy potřebné k docházce do MŠ. Předem děkujeme za účast!

Akce v Pohádce květen a červen 2016

1.5.2016

3.5. Besídka u hastrmánků

4.5. Besídka u čertíků

6.5. ukázková hodina pro vychovatelky z družiny u čertíků

6.5. Bubínkování skřítci

12.5. dopolední výlet malých dětí na statek do Nasavrk

13.5. Vystoupení L.Heligerové s pořadem Farma

16.5. Besídka u skřítků

17.5. Besídka u šmoulíků

18.5. Besídka u andílků

18.5. Schůzka ke škole v přírodě 16.00

19.5. Tři bratři v Adalabertinu - hastrmánci

19.5. S Pohádkou na kole – sportovní odpoledne s rodiči

20.5. Hokejbalový turnaj florbalistů

24.- 25.5. Pohádkový park - akce v Šimkových sadech

26.5. Malá technická univerzita u čertíků

26.5. Open door Střezina - hastrmánci

26.5. Tvoření předškoláků v družině od 15.30

30.5. Výlet vláčkem – skřítci a andílci

31.5. Schůzka nových rodičů

2.6. Bezpečné město - akce policie

3.6. návštěva hvězdárny – čertíci

6.-10.6. Škola v přírodě

14.6. poslední plavání

15.6. dopolední výlet předškoláků - Čertovina

16.6. Atletické hrátky ZŠ Štefcova - vybrané děti

23.6. Pasování prvňáčků na UHK 16.00

29.6. poslední divadýlko v MŠ

30.6. ukončení školního roku na třídách

Akce v Pohádce jaro 2016

1.4.2016

5.4. první plavání

8.4. Bubínkování andílci

14.4. Divadlo Vousáči v MŠ – Ukradená tužka

14.4. schůzka pro rodiče v ŠJ

15.4. Bubínkování skřítci

20.4. exkurze čertíků a šmoulíků do dopravního podniku

22. a 23.4. Zápis do MŠ

29.4. čarodejnické dopoledne

Prázdninový provoz

20.3.2016

Mateřská škola Pohádka bude o letních prázdninách 2016 UZAVŘENA od 4.7. do 5.8. V ostatní dny budeme zajišťovat provoz pro nahlášené děti. V době uzavření naší MŠ se mohou zájemci hlásit do náhradních MŠ v naší oblasti. Přihlášky do těchto MŠ včas vyvěsíme. Zápis na prázdninový provoz bude 30.5.2016 od 15 do 17 hodin.

Zápis do mateřské školy Pohádka

20.3.2016

Do MŠ Pohádka jako i do ostatních mateřských škol zřizovaných městem Hradec Králové můžete své děti zapsat v pátek 22.4.2016 od 10 do 17 hodin a v sobotu 23.4. od 9 do 12 hodin. K zápisu se dostaví zákonný zástupce i s dítětem. Dodat musí vyplněnou přihlášku s potvrzením od lékaře a podpisem obou rodičů, rodný list dítěte a občanský průkaz. Pro školní rok 2016/2017 má MŠ Pohádka k dispozici asi 65 volných míst. Předpokládáme proto, že bychom měli umístit i všechny děti 3leté k 1.9.2016. Těšíme se na všechny zájemce!

Den otevřených dveří v MŠ Pohádka

22.1.2016

Zveme všechny zájemce na návštěvu do Pohádky ve středu 16.3.2016 od 8 do 11 hodin a od 14.30 do 16.30 hodin. Přijďte se podívat do pohádkového království. Uvítáme vás v novém modulovém i v původním pavilonu MŠ. V kanceláři MŠ budou pro vás připraveny aktuální přihlášky a podrobnější informace k zápisu.

Zápis nanečisto v ZŠ

11.1.2016

Vážení rodiče,ve středu 13. ledna proběhne

poslední ZÁPIS NANEČISTO – Jak šel Kuba do školy.

Protože tento týden jezdí některé děti lyžovat, nabízíme vám možnost přijít od 16 hod na besedu s p. učitelkami, kterých se můžete zeptat na vše, co vás zajímá k zápisu, k písmu, chodu školy, školních pomůcek, školní družiny apod. Můžete tedy dorazit i bez dětí a pak si je v 16.45 vyzvednout z lyžování u Média.

Pozvánka na pohádkové setkání absolventů

12.11.2015

Zveme všechny absolventy naší Pohádky na setkání ve třídách ve čtvrtek 19.11.2015 od 16 hodin. Přijďte se ukázat, pochlubit se, zavzpomínat si, popovídat a třeba si i pohrát. Těší se na vás děti i paní učitelky!